Kasa Ödülleri

<

Kasa Ödülleri

. Kasa Ödülü; Batak Club oyunu içerisinde oyunu kazananlara güzel bir hediye, oyunu kaybedenlere ise rekabeti artırıcı özelliktedir. Buna göre dört kullanıcının 1.000 çiplik oyuna girdiğini düşünürsek; her kullanıcının ödediği 1.000 çipler toplamda 4.000 çip yapar. Bu toplam çiplerin 3.000’i masa bahsi için ayrılır yani oyunu kazanan(lar) bu çiplere sahip olur. Geriye kalan 1.000 çip ise kasa ödülünü oluşturur yani kasayı rezerve eden kullanıcı oyun sonunda masadaysa bu çiplere sahip olur.

. Kasayı rezerve etme el sayısı Koz Maça’da 6, İhaleli Batak’ta 8, Eşli İhaleli Batak’ta 11’dir. Bu ele o oyunda ilk ulaşan oyuncu(lar) kasayı rezerve eder ve başkası daha sonra belirlenen sayıyı veya fazlasını alsa da kasaya dokunamaz.

. Kasa bazı zamanlarda masa bahsinin onlarca katı olabilir. Çünkü oyun içerisinde kasayı kimse alamazsa o kasayı alan birisi çıkana kadar her oyunda o kasa birikmektedir.

. Önemli hatırlatma; oyunda kasayı rezerve ederseniz yani belirlenen kasa ödülü sayısına ulaşsanızda o kasa hemen hesabınıza yatmaz!. Bu durumda kasayı rezerve etmiş olursunuz. Kasayı alabilmek için oyun bittiği anda masada olmanız gerekmektedir.

Previous King Nedir? Çalışma Mantığı Nasıldır?